Atatürk Üniversitesinde Olaylı Gün

0
39

Atatürk Üniversitesinde olaylı gün. işte haberin detayları…

Atatürk Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimi yapılacaktı. Ancak konu üzerinde anlaşmayan iki grup birbirine girdi. Kısa sürede büyüyen tartışmayı polis dindirdi.

Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi salonunda Öğrenci Konseyi Seçimi gerçekleştirilecekti. Öğrenci konseyine adaylığını 3 isim koydu. 3 kişinin eşit şartlarda yarıştığı seçimi Abdulkadir Gökcan adlı öğrenci birinci kazandı. Seçimin bitmesiyle sonuçtan memnun olmayan iki grup tartışma yaşadı. Kısa sürede başkalarınında olaya karışmasıyla büyük bir arbede yaşandı. Olay yerine polis çağrıldı. İki grubu ancak polis ayırdı.

Bu tatsız olay esnasında 3 öğrenci araçlarına binerken linç girişimine uğradı. Saldırı son anda polis tarafından önlendi. Polisin yoğun çabaları sayesinde olay daha da büyümeden bastırıldı. Aracına binmek isteyen üç kişi de olay yerinden uzaklaştırıldı. Olay tam duruldu derken hiç beklenmedik bir şey oldu ve gruplar yine birbirine girdi. Daha da alevlenen tartışmada tekmeler sopalar havada uçuştu. Polis kalkanlarıyla iki grup arasında girdi. Böylece iki grubu ayıran polis sonunda olayları durdurdu.

Tartışmanın dinmesiyle olaya ilişkin araştırmalar yapıldı. Erzurum İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, seçimin oldukça adaletli bir ortamda gerçekleştiğini, kimsenin içinde şüphe kalmaması gerektiğini dile getirerek öğrencilerin sakinleşmesi için elinden geleni yaptı.